Blog komputerowy – porady komputerowe

Windows 8, Windows 7, Windows XP, Android, SEO

Smartwatch – inteligentny zegarek. Co warto o nim wiedzieć?

13467775974_fb3ecc951a

Inteligentne telefony, czyli smartfony zadomowiły się już na dobre i należą do jednych z najczęściej używanych gadżetów elektronicznych. W sprzedaży znajdują się także innego rodzaju inteligentne urządzenia, a wśród nich duże zainteresowanie budzą smartwatche, czyli specjalne zegarki, które daleko wykraczają poza to, czym nazywamy zwykłe czasomierze. Chociaż z pozoru wyglądają jak zwykłe zegarki, kryją w sobie mocne podzespoły i oferują znacznie więcej funkcji poza wskazywaniem czasu.

Nie tylko data i godzina

Główną ideą smartwatcha jest oferowanie użytkownikom szeregu pomocnych funkcji poprzez stworzenie hybrydy kompaktowości zwykłego zegarka oraz możliwości smartfona. Taki inteligentny gadżet nie tylko ma pokazywać godzinę i datę, ale również służyć do komunikacji ze światem, korzystania z różnych aplikacji czy sygnalizacji wydarzeń. Nowoczesne smartwatche łączą się zarówno z tanimi, jak i dobrymi smartfonami przez Bluetooth, dlatego też pokazują połączenia i wiadomości oraz innego rodzaju informacje bez konieczności wyciągania telefonu z kieszeni. Na pewno wobec tego przypadną do gustu mobilnym i nowoczesnym osobom, które cenią komfort.

Praktyczny gadżet dla sportowców

Smartwatche to także, doskonały wybór dla sportowców – podczas biegania, trekkingu, jazdy na rowerze. Dostępne są nawet modele wodoodporne dla amatorów pływania! Wiele z nich to specjalne sportowe modele, które dysponują systemami monitorowania aktywności. Są one wtedy wyposażone w krokomierze, pulsometry, dlatego cały czas kontrolują organizm i zapisują informacje o treningach.

Są też ograniczenia

Smartwatche nie są jednak idealnymi gadżetami – dwie najważniejsze wady tych gadżetów to ich słabe baterie, które szybko się rozładowują Drugą zaś, fakt, że wiele z nich nie działa samodzielnie – wymagają łączności ze smartfonem, więc bez niego stają się praktycznie bezużyteczne i wyświetlają tylko podstawowe informacje.

Ceny smartwatchów wynoszą od około 70 do ponad 1000 złotych.

manta.com.pl

About

Biografia

View all posts by

7 Responses

 1. Karol says

  Smartwatch jest ciekawym pomysłem, jednak psuje go mała żywotność baterii.

 2. Krzysztof says

  Bardzo przydatny wynalazek dla sportowców. Pozwala na szybkie sprawdzenie wielu najważniejszych informacji bez wyciągania telefonu z kieszeni, co dla osób którzy spędzają czas aktywnie jest często bardzo dobrą opcją :)

 3. servecom says

  Smartwatche trzeba traktować jako dodatek do smartfonów. Zamiast traktować je jako coś oddzielnego, należy je traktować jako rozszerzenie i ułatwienie korzystania z funkcji samego telefonu.

 4. Servecom.pl says

  Prawda jest taka, że odpowiednio wykorzystane smartwatche mogą być naprawdę użytecznym urządzeniem, rozszerzającym możliwości naszego smartfona. Z drugiej strony wciąż panuje ten trend na gadżetowe nowości i smartwatche również się w niego wpisują, przez co bardzo często są kupowane przez ludzi, którzy nijak nie potrafią wykorzystać ich potencjału.

 5. Printex says

  W smartwatch warto zainwestować, tańsze modele niestety średnio się spisują.

 6. Fabian says

  Mnie też smartwatch nie przekonał. Jakoś chyba nie pociągają mnie takie gadżety.

 7. Sebastian says

  Ja jakoś jeszcze cały czas się nie przekonałem do tego wynalazku… Po co to komu…