Blog komputerowy – porady komputerowe

Windows 8, Windows 7, Windows XP, Android, SEO

Serwer dedykowany – kiedy go potrzebujesz?

1

Serwer dedykowany to rozwiązanie idealne dla bardziej wymagających właścicieli serwisów i usług internetowych. Korzystanie z tego rodzaju urządzenia to większe możliwości i większa kontrola nad wirtualnymi zasobami.Serwery dedykowane są jednym z rozwiązań oferowanych przez dobrą firmę hostingową (np. Domeny.pl), obok takich propozycji, jak serwer współdzielony czy VPS. Warto zastanowić się nad wyborem serwera dedykowanego, gdy zależy nam na niezawodności i na niemal nieograniczonych możliwościach konfiguracyjnych. Im poważniejszy i większy jest internetowy biznes, tym bardziej powinien opierać się na tak profesjonalnym rozwiązaniu, jak serwer dedykowany.

Czym jest serwer dedykowany?

Serwer dedykowany można porównać do komputera, który podpięty jest przez całą dobę do internetu. W rzeczywistości jednak jest to najczęściej potężne urządzenie, które zostało umieszczone w szafie rackowej i pracuje obok innych, podobnych maszyn, w serwerowni. Decydując się na serwer dedykowany, użytkownik otrzymuje do dyspozycji jedno z takich urządzeń, wszystkie zasoby takiej maszyny. Cała powierzchnia dyskowa, moc obliczeniowa procesora i pamięć RAM są wtedy wykorzystywane przez jednego klienta firmy hostingowej. Tutaj nie trzeba już dzielić się zasobami z innymi użytkownikami. To stwarza nowe możliwości dla serwisu www lub usługi internetowej, jaką oferuje klient firmy hostingowej. Zazwyczaj usługodawcy proponują kilka wariantów serwera dedykowanego, które przeważnie różnią się mocą procesora, wielkością przestrzeni dyskowej, pamięcią RAM, a także dodatkowymi usługami w pakiecie. To pozwala dobrać serwer do indywidualnych potrzeb.

Kiedy warto zdecydować się na serwer dedykowany?

Wraz z dynamicznym rozwojem internetowego biznesu przychodzi często taki czas, gdy okazuje się, że współdzielony serwer, a nawet VPS to za mało. Wtedy warto właśnie pomyśleć o serwerze dedykowanym. Wspomnieliśmy, że często usługodawcy oferują różne warianty takich maszyn. Można na przykład wybierać między dyskiem HDD a SDD. Ten ostatni jest bardziej wytrzymały na wstrząsy, charakteryzuje się większą prędkością zapisu i odczytu, a przede wszystkim bardzo krótkim czasem dostępu. Pozwala to na zdecydowanie szybsze uruchamianie aplikacji niż na dyskach HDD.

Serwer dedykowany to przede wszystkim sprzęt o wyższej wydajności i parametrach niż hosting współdzielony. To również pełna kontrola nad wszystkimi procesami, dostęp do konta root, możliwość zainstalowania własnego oprogramowania i systemu operacyjnego, nielimitowane łącze. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie, gdy projekt internetowy się rozrasta i trzeba zachować nad nim pełną kontrolę, gdy potrzebne są wysokie, gwarantowane parametry.

Serwer dedykowany to rozwiązanie dla tych internetowych biznesów i usług, które chcą zagwarantować najwyższą jakość usług i niezawodność swoim klientom. Taka inwestycja to po prostu konieczność, gdy stawia się na rozwój własnego biznesu w sieci.

Więcej na: https://domeny.pl/serwer-dedykowany.html

 

About

Biografia

View all posts by