Blog komputerowy – porady komputerowe

Windows 8, Windows 7, Windows XP, Android, SEO

Jak ponownie zainstalować/odświeżyć Windows 8

Windows 8

Jak przywrócić system Windows 8 do stanu początkowego? W krótkiej poradzie pokaże jak przywrócić system Windows 8 do stanu początkowego.  Kupując laptopa czy komputer z system Windows 8 bardzo rzadko otrzymujemy nośnik. W chwili kupna nikt na to nie zwraca uwagi, dopiero w przypadku niestabilnej pracy systemu, która została spowodowana np. wirusem przychodzi opcja instalacji systemu Windows 8 od nowa. Jeżeli nasz system jest na tyle w dobrym stanie, aby uruchomić się, wystarczą dosłownie 4 minuty, aby odświeżyć, przeinstalować system Windows 8.

System Windows 8 dzięki wbudowanemu mechanizmowi umożliwia odtworzenie stanu powiedzmy fabrycznego bądź odświeżenie systemu z zachowaniem swoich danych.

Jak do tego się zabrać? Wystarczy przejść do Charms Bar (Windows + C, bądź przez przeciągniecie myszy na dolny róg ekranu) wejść w ustawienia i z menu po lewej stronie wybrać Ogólne. Przejść do sekcji Odświeżanie komputera z zachowaniem istniejących plików bądź Usuwanie wszystkich danych i ponowne instalowanie systemu Windows 8.

Windows 8, reinstalacja, instalacja, odświeżenie, aktywacja, klucz produktu

Windows 8, reinstalacja, instalacja, odświeżenie, aktywacja, klucz produktu

Jak odświeżyć Windows 8

Jak odświeżyć Windows 8

Odświeżenie Windows 8

Odświeżenie Windows 8

Oczywiście w przypadku wybrania opcji z usuwaniem wszystkich danych należy przed przystąpieniem do re-instalacji systemu skopiować dane na urządzenie zewnętrzne

W przypadku wybrania opcji odśwież komputer, nasz pliki i ustawienia personalizacji nie ulegną zmianie, zostaną przywrócone domyślne ustawienia komputera, zostaną zachowane aplikacje ze sklepu Windows natomiast aplikacji zainstalowane z dysków lub witryn sieci Web zostaną usunięte. Na pulpicie zostanie zapisana lista usuniętych aplikacji.

UWAGA !!! Nie resetuj komputera do czasu aż system nie skończy instalacji.

Co w przypadku gdy chcemy ponownie zainstalować system Windows 8 a mamy problem z uruchomieniem systemu Windows ?.  Nie pozostaje wtedy nam nic innego jak wykonać instalację z płyty. W przypadku, gdy nie posiadamy nośnika a mamy klucz produktu Windows 8, wystarczy wejść na stronę http://windows.microsoft.com/en-US/windows-8/upgrade-product-key-only i pobrać obraz ISO Windows-a po wcześniej weryfikacji klucza produktu.

Niestety, ale nie wszystkie komputery z systemem Windows 8 mają naklejkę klucza produktu. Co w takim przypadku zrobić?. Czy nasz system Windows 8 jest legalny?. Jak odczytać klucz produktu?. Klucz produktu w Windows 8 coraz częściej zaszyty jest za pomocą systemu UEFI.  Dlatego zaleca się odczytanie i zapisanie klucza produktu Windows 8 w momencie pierwszego uruchomienia.  Do tego celu można skorzysta z programu o nazwie ProduKey. Aplikacja jest darmowa i nie wymaga instalacji. Po uruchomieniu zostanie nam wyświetlony klucz produktu Windows.

produkey

Co w przypadku, gdy nie odczytaliśmy klucza produktu i nie mamy nośnika instalacyjnego z systemem Windows 8. Najprostszym rozwiązaniem jest pożyczenie oryginalnej płyty Windows-a 8 od kolegi i przystąpienie do instalacji. Jest duża szansa, że nie zostaniemy poproszeni o podanie klucza produktu, który został już zaszyty w naszym systemie.  Jeżeli natomiast będzie dalej problem z aktywacją systemu Windows 8 nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z telefonu do Microsoft.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

W wyszukiwarkach znaleziono nas po frazach:

 • instalacja Windows 8
 • odświeżenie systemu Windows 8
 • jak ponownie zainstalować Windows 8
 • re-instalacja systemu Windows 8
 • jak przywrócić system Windows 8 do stanu pierwotnego

 

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Tags:

About

Biografia

View all posts by

5 Responses

 1. Adrian says

  Przydałby się nowy artykuł z tej kategorii ale dla windows 10

 2. LUKASZ says

  WITAM.ZROBILEM INSTALACJE NA NOWO ,SYSTEM I REGULAMIN MIALEM W JEZYKU POLSKIM ,PO ZROBIENI ISTALCJI NA NOWO MAM W JEZYKU ANGIELSKIM CO MAM ZROBIC BY ZAINSTALOWAC W JEZYKU POLSKIM .
  NP.
  W POLU HASŁO PISZE MI PASWORD ,PULPIT PISZE DESKOP.
  POZDRWIAM I PROSZĘ O ODPOWIEDZ

 3. Printex says

  Fajnie, że wszystko zostało tak dokładnie wyjaśnione. Myślę, że z takim poradnikiem każdy sobie poradzi :)

 4. Meblopol says

  Gdzieś czytałem o wywołaniu reinstalacji poprzez shift+ikonka power off. Czy to jest to samo?

 5. rucinsky says

  Krótko, treściwie i na temat :) Dzięki!
  Siedzę w temacie trochę czasu i zaskoczyła mnie taka bzdura właśnie jak brak klucza w windzie 8. Pozdrawiam!