Blog komputerowy – porady komputerowe

Windows 8, Windows 7, Windows XP, Android, SEO

Jak podłączyć telefon do telewizora ?

S3

Istnieją przynajmniej dwa sposoby podłączenia telefonu do telewizora. Jeżeli posiadamy Smartphona z modułem DLNA  i nasz telewizor również posiada funkcje DLNA w bardzo prosty sposób możemy połączyć telefon z telewizorem wykorzystując bezprzewodowe połączenie. Jak w takim razie połączyć telefon (smartphon) z telewizorem?.  W zależności od producenta telefonu należy uruchomić właściwą aplikacje. Smartfony Motorola czy HTC posiadają aplikacje o nazwie Udostępnianie multimediów dlnanatomiast smartphony firmy Samsung posiadają aplikację o nazwie AllSharePo uruchomieniu aplikacji na smartphonie (telefonie) zostaniemy poproszeni o uruchomienie modułu WiFi (o ile nie był uruchomiony). Aplikacja wyszuka wszystkie odbiorniki/urządzenia obsługujące standard DLNA. Sparowanie telewizora z telefonem umożliwia przesyłanie plików wideo w jakości HD , zdjęć czy plików audio. Więcej o standardzie DLNA możemy przeczytać na stronie http://www.dlna.org/

Co w przypadku gdy nasz telefon bądź telewizor nie posiada modułu DLNA ?. W jaki sposób możemy połączyć telefon (smartphone) z telewizorem?. Prawie do każdego telefonu możemy dokupić adapter HDMI.   Łącząc telefon z telewizorem za pomocą adaptera HDMI bez problemów będziemy mogli oglądać filmy, zdjęcia czy słuchać muzyki z telefonu na telewizorze.  Miłośnicy gier natomiast, telefon mogą wykorzystać, jako konsole do gier.  Osobiście testowałem adapter HDMI firmy Samsung model EPL-3FHUBEGSTD wraz z telefonem Samsung Galaxy S3. Podłączenie z telewizorem uzyska się w trzy minuty, jakoś filmów odtwarzanych na telewizorze jest, w jakości HD.  Koszt zakupu oryginalnego adaptera wynosi około 100 zł.  Przed zakupem adaptera HDMI oczywiście musimy sprawdzić, jaki model adaptera przeznaczony jest do naszego telefonu.

Samsung-Galaxy-S3-HDMI

Samsung Galaxy-S3 HDMI

adapter-HDTV-Samsung-Galaxy-S

adapter HDTV Samsung Galaxy S

W wyszukiwarkach znaleziono nas po frazach:

 • jak podłączyć telefon (smartfon) do telewizora
 • w jaki sposób podłączyć telefon Samsung, Motorola, HTC, Nokia  do telewizora
 • adapter umożliwiający podłączenie telefonu do telewizora
 • co zrobić aby podłączyć telefon do telewizora
 • Samsung,  LG,  Sony,  Nokia, Asus, Motorola, HTC

Tags:

About

Biografia

View all posts by

2 Responses

 1. Hackdey says

  A jak z iPhonie

 2. marop says

  Dzieki za pomoc. Zakupilem adapter do Samsunga S4. Wszystko ladnie smiga tylko czasami gry na telewizorze spowalniaja. Ogolnie nie spelniolo to moich oczekiwa w 100 %.